Soutěž o pohár starostky obce Vílanec

V roce 2002 po vzájemné dohodě představitelů obce a hasičů (Svazu dobrovolných hasičů) bylo rozhodnuto na počest 50.výročí založení dobrovolných hasičů, v novodobé historii obce uspořádat soutěž hasičských družstev o „POHÁR STAROSTKY OBCE“,  obcí spadajících do okrsku č.6  Dlouhá Brtnice.

V letošním roce 15. září se již konal 5. ročník, který byl poprvé uspořádán za krásného slunečného počasí na návsi v osadě Loučky. Předchozí ročníky se vždy konaly na fotbalovém hřišti ve Vílanci. Prvního ročníku mimo soutěž,  jihlavští profesionální hasiči představili návštěvníkům soutěže svoji nejmodernější záchranářskou a hasební techniku.

Letošní soutěže se zúčastnilo 5 požárních družstev SDH a to: hosté z Vesce, okr. Třebíč,  Čížova,  Hladova, Cerekvičky-Rosice a Vílance.

Vítězem soutěže se stali hosté z Vesce okr.Třebíč, na druhém místě Vílanec a třetí Hladov. Poháry za umístění na prvním až třetím místě předala starostka obce Bohumila Pípová  za účasti starosty okrsku č.6 Miloslava Šprynara a okrskového velitele Antonína Kuly.

Neformální soutěž  o láhev dobrého moku  získalo  družstvo z Hladova.

Přehled umístění v minulých ročnících:

2002 1)  Kostelec

2)  Vílanec